O firmě Optimas – vize se prosadila

 

Když Harald Kleinemas prováděl v roce 1978 namáhavé práce na dlažbě svého soukromého majetku, přišel s plánem: chtěl tuto časově a fyzicky náročnou práci racionalizovat pomocí strojního vybavení. Myšlenka úspěchu se zrodila. O několik měsíců později byl vytvořen prototyp prvního stroje na pokládku dlažebního kamene na světě – T33. Místo pracného pokládání jednoho kamene zámkové dlažby za druhým bylo nyní možné vydláždit celý metr čtvereční dlažby strojem naráz. Krátce na to v témže roce byla založena firma Optimas.

Dnes je středně velkou společností s celosvětovou servisní a prodejní sítí a výrobním zařízením s celkovou plochou hal 13 400 m² a inovativním lídrem na trhu strojů pro racionalizaci a humanizaci výstavby komunikací a zpevněných ploch. Všechny produkty firmy Optimas slouží k usnadnění práce, zvýšení pracovního výkonu a kvality práce. Zejména s ohledem na současný nedostatek kvalifikovaných pracovníků na staveništích by mnoho projektů nebylo možné dokončit vůbec nebo za mnohem delší dobu než s vybavením Optimas.

Firma Optimas spoléhá na vlastní dílenské zpracování a nejmodernější výrobní zařízení – Made in Germany!

O nás

Naše firma je výhradním zastoupením firmy Optimas pro Českou republiku a Slovensko již od roku 1996.

Zastoupení získal můj otec při osobním pohovoru v Brně se zakladatelem firmy, dnes již zesnulým Haraldem Kleinemasem.

V roce 2004 jsem tuto činnost po otci převzal já a stejně jako zůstává firma Optimas i přes svoji velikost rodinným podnikem se všemi z toho plynoucími benefity, držíme i my nastavenou linii.

Snažíme se být našim zákazníkům partnery, kteří dobře poradí a vysvětlí problematiku nejen při koupi, ale zejména jsou k dispozici v případě řešení nenadálých situací, kde řešení spěchá – při poruchách a jiných potížích během realizace staveb našich zákazníků.