Hydraulické kleště pro pokládku obrubníků

Představeno v roce 1987 jako světová novinka (v mechanické variantě).

Hydraulické kleště pro pokládku obrubníků Optimas – jednoduché přídavné zařízení k usazování betonových a žulových obrubníků stejně jako žulových desek nebo žlabů. Přídavné zařízení ke stroji na pokládku zámkové dlažby, k bagrům, nakladačům apod.

Hydraulické kleště pro pokládku obrubníků

Hydraulické kleště pro pokládku obrubníků lze velmi rychle a snadno připojit a uvést do provozu jak k výložníku stroje Optimas nebo pomocí příšlušného závěsu také na jiný stavební stroj (např. bagr). Případná výbava na přání jako např. otočné zařízení (360°) a další technické podrobnosti vyřešíme před dodávkou.

Obrubníky jsou odebírány přímo z palety a pak usazeny. Odpadá tak rozdělování obrubníků na paletě. Díky tomu dochází k úspoře nejen mzdových nákladů, ale také k výraznému snížení objemu těžké fyzické práce a námahy. Jednoduché ovládání umožňuje dosáhnout enormních hodinových výkonů.

Kleště se hodí k podkládce nejen betonových a žulových obrbuníků, ale také k pokládce žlabovek (až 7 ks v jednom pracovním taktu).

Pomocí prodlužovacího nástavce lze uchopit i prvky o nadstandardní délce až 2 m.

Lze okládat i obloukové obrubníky.

Výhody:

  • ulehčení práce
  • úspora času
  • úspora počtu pracovních sil
  • univerzálně použitelný pro betonové a žulové obrubníky o délkách až 2 m
  • snadná a rychlá montáž
Nastavitelnost: rozsah 45 – 140 cm plynule hydraulicky nastavitelný – volitelně: s dodatečným prodlužovacím nástavcem až do rozsahu čelistí 200 cm
Hmotnost: 100 kg