Schalungssystem – bednění pro přípravu betonu

Představeno v roce 2005 jako světová novinka.

Příprava základu pod obrubníky nebo přídlažbu a žlabovky. Pomocí tohoto systému lze tento porces provést s úsporou nákladů (betonu) a ve vysoké kvalitě (nejen optické).

Schalungssystem – bednění pro přípravu betonu

Tento systém umožňuje zvýšení výkonu až o 32%. Pro racionální a hospodárnou pokládku zámkové dlažby existuje řada prověřených strojů a pomůcek. V případě pokládky obrubníků a žlabů nebo přídlažby jsou při přípravě betonových základů nezbytné improvizační talent a časově náročně vlastně konstruované pomůcky. Systém, který jsme vyvinuli společně s jeho uživateli, šetří drahý pracovní čas a umožňuje ve finále dokonce i strojní pokládku žlabovek nebo přídlažby.

Příprava betonového základu pod obrubníky. Pomocí našeho systému lze tuto fázi výstavby zvládnout s úsporou nákladů především ve vysoké kvalitě. Po zaměření sňůry na protimrazové vrstvě se v řádu minut postaví na obou stranách nosníků  profilů hliníkové bednící profily dodávané v rozdílných délkách 0,50 / 1,25 und 3,00 m. Nivelace s milimetrovou přesností se provede pomocí výškového nastavení nosníků profilů. Na závěr je bednění vyplněno betonem.

Pro přípravu betonových základů pro žlaby či přídlažbu se po přípravě lože opět snadno postaví systém bednění, ten je vyplněn betonem a pomocí Optimas hobelu na beton se „odřízne“ přebytečný beton. Hobel na beton se pohybuje po výškově nastavitelných pojezdech po horní hraně obrubníku na straně jedné a na druhé straně se opírá o bednění.

Výhody:

  • velká úspora času
  • úspora materiálu až 25%
  • snadná obsluha

Zakládní konfigurace pro 60 m bednění:
29 ks nosníků profilů bednění (výškově nastavitelný)
16 ks bednících profilů 3 m x 0,15 m
8 ks bednících profilů 1,25 m x 0,15 m
4 ks bednících profilů 0,50 m x 0,15 m
(všechny profily jsou pozinkovány)
1 ks obal – drátěná klec, uzamykatelná 3,0 m x 0,9m x 0,5 m.